MINI Hatch BW /Miejskie Historie vol.2

Nazywam się Magdalena Pankiewicz, jestem ilustratorką. Rysowałam już jako dziecko, pewnie to zabrzmi banalnie, ale codziennie czekałam na moment, kiedy będę mogła wrócić ze szkoły, rzucić plecak i w końcu wyjąć kredki z szuflady. Wiele lat później zaczęłam studia na malarstwie, ale czułam że wciąż bliższe jest mi rysowanie. A na koniec studiów postanowiłam postawić wszystko na jedną kartę i zająć się ilustracją.

Nigdy nie sądziłam, że ta dziecięca pasja przerodzi się w zawód!.
 Na co dzień lubię siadać w kawiarni i wypatrywać ludzi, szukam przede wszystkim niebanalności, czegoś co wyróżnia tych ludzi spośród innych. Inspiruje mnie też samo miasto, wrażenie że ciągle odkrywam je na nowo.

Potrafię godzinami zwiedzać miasto, zaglądać w małe zaułki i podwórka, dzięki temu odkrywam małe, ukryte przed światem księgarnie, kawiarnie czy galerie sztuki. Przestrzeń miasta niesamowicie wpływa na mnie, na moją pracę, czuję że też muszę stale się rozwijać, żeby nie zostać w tyle.

Odkrywanie Warszawy to niekończący się proces, miasto stale się zmienia, odpowiada na potrzeby mieszkańców, ale też nadaje rytm ich życiu 
 Magdalena Pankiewicz Art & Illustrations